.

• kancelar [zavináč] mshpraha [tečka] cz
  • Úterý 08:00 - 20:00

S velkou lítostí oznamujeme smutnou zprávu, že nás navždy opustila paní Květa Kloudová, dlouholetá členka SDH Lysolaje, kde dlouhá léta zastávala funkci jednatelky sboru. Za svou činnost byla v letošním roce oceněna medailí sv. Floriána.

Poslední rozloučení se uskuteční dne 12.8.2020 ve 13.00 hod. v kapli v Kněževsi.

Čest její památce

V Letošním roce nás čeká IV. Mistrovství v TFA Dobrovolných hasičů, které se bude konat 10.10.2020 ve Svitavách. Pod záštitou KSH ČMS se budou konat nominační závody 12.9.2020 do TFA týmu Praha.

Do týmu se mužou nominovat dvě ženy 18 let (ročník narození 2002 a starší). Za muže startuje pět mužů z toho minimálně jeden muž 35+ (ročník narození 1985 a starší) a muži do 34 let (ročník narození 1986 a mladší).  Proto je tu připravena možnost trénovat v tréninkovém campu v tréninkových dnech. Budou si zde moci i sportovci či nesportovci vyzkoušet třeba i něco nového a zjistit své možnosti v tomto netradičním sportovním zápolení a připravit se k nominačnímu závodu. Tréninkové dny budou probíhat u SDH Praha Satalice. Jsou zde k dispozici veškeré tréninkové překážky dle TFA. Budeme společně vyjíždět na TFA závody pro sbírání společných zkušeností a vytrvalosti do dalších závodů.

V případě zajmu se budeme moci zkontaktovat na:

• FB pod názvem TFA Tým Praha
  • e-mailu mandak [tečka] jp [zavináč] seznam [tečka] cz
  • tel: 777612174

Druhý tréninkový den bude 1.8.2020 a další budou organizovány dle dohody tréninkového týmu. Přihlásit se můžete do 30.7.2020.

Za TFA tým Praha Josef Mandys

Vážení hasiči, přátelé,
bohužel Vám musíme touto cestou oznámit velmi smutnou zprávu, dne 25.4.2020 nás navždy opustil kolega z SDH Praha - Chvaly, p. Antonín Rukavička.

Čest jeho památce!

Psychologická služba MV spolu s dalšími odborníky vydala materiál, který pomáhá vysvětlovat dětem koronavirus a současnou situaci. Přístup k dětem je velice důležitý, neboť děti sami nechápou, proč nesmí do školy/školky, proč si nesmí jít hrát s kamarády, co znamená když je jejich kamarád či kamarádka nemocný…? Ilustrovaná brožura a doplňující materiál jsou určené rodičům, učitelům, blízkým, prostě všem, kdo mohou dětem současou situaci vysvětlovat.

Jak používat materiál: „Ahoj, já jsem Korona!“
Vážení občané - rodiče, prarodiče, pedagogové, vychovatelé, psychologové, zdravotníci a další, kteří jste v kontaktu s dětmi,
předkládáme Vám ilustrovanou brožurku pro děti "Ahoj, já jsem Korona". Materiál je určen pro děti malé i větší. Zamyslet nad ním se ale může i dospělý.
S malými dětmi jej probírá rodič, vychovatel nebo jiná blízká osoba, větší děti se mohou nad ním zamyslet samy. Materiál napomáhá rozhovoru o tématu a pochopení dítěte.
Při práci s materiálem je důležité, aby byla navozena klidná atmosféra a dítě se cítilo v bezpečí a podpořeno.
Cílem je vysvětlení základních faktů ohledně koronaviru/COVID-19, seznámení se základními pravidly ochrany a podpora zvládání.
Materiál pomůže nám i dítěti zachytit myšlenky, nejasnosti a normální emoce (strach, úzkost, hněv, smutek). Zároveň pomáhá rozpoznat zdroje dítěte, které mu pomáhají proti negativním emocím, a závěrem se orientuje na pozitivní prožívání. Pokud dovedeme pojmenovat prožívané emoce a uvědomíme si naše zdroje, přispívá to ke stabilizaci a redukci úzkosti u dětí i dospělých.
Materiál byl k překladu laskavě poskytnut jeho autorkou paní Lies Scaut z fakulty Portland Institute for Loss & Transition (USA) a De Weg Wijzer - Centra pro terapii traumatu a zármutku (Belgie), která je odbornicí na ztrátu a psychoterapeutkou. Ilustrátorem je Steven De Soir (biomedicínský vědec a ilustrátor). Je to příklad toho, že společný boj proti nemoci nás spojuje mezinárodně i mezioborově.
Štěpán Vymětal (za tým ICP2020 a kolegy z MV ČR)
Praha 21.3.2020

Materiál je ke stažení zde: Ahoj já jsem Korona